Törőcsik Marira emlékezve

Gerlai Pál, 2021. 04. 16.

Törőcsik Marira emlékezve egy személyes vonatkozás: pontosan hat évvel ezelőtt a feleségemmel együtt láttuk az egyik utolsó szerepét: Ibsen Brand című drámájában egy munkamániás evangélikus lelkész édesanyját alakította. A színdarab után közönségtalálkozón is részt vettünk, amely nagyon emlékezetes lett számunkra: a társulatnak elég megdöbbentő volt, hogy egy hús-vér evangélikus lelkésszel és a menyasszonyával találkozhatott, érdekes beszélgetés kerekedett belőle.

Az evangélikus lelkészek havonta megjelenő szakmai lapjába, a Lelkipásztorba írtunk is egy műkritikát, a 2016/3. számban jelent meg.

(A képek a Revizor weboldaláról származnak)

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Köszönjük WordPress! | Sablon: Baskerville 2, Anders Noren fejlesztésében.

Fel ↑

Tokaj és környéke Evangélikus Egyházközség