A tokaji lelkész vendég-igehirdetése az aszódi templomban

2021. november 14-én, a mint minden évben, a Márton naphoz legközelebb eső vasárnapon tartották az aszódi evangélikus gyülekezetben a templomszentelési emlékünnepet.

1728-ban ezen a vasárnapon szentelték fel az evangélikus templomot 9 évvel az építkezés megkezdése után. Podmaniczky János a település evangélikus földesura pietista látásmódú keresztény báróként épített az ellenreformáció kemény éveinek kellős közepén evangélikus templomot, 1693-ban létesült a gyülekezet és szintén 18. századi az evangélikus iskola, melynek tanulója volt többek között Petőfi Sándor is és a tanítói között voltak Csengey Gusztáv és Koren István is.

Az aszódi gyülekezet lelkésze, Lőrincz Csaba a templomszentelés 300. évfordulójának közeledtével minden évben a templomszentelési emlékünnepre egy-egy ebből a gyülekezetből indult lelkészt hív meg igehirdetőnek.

A tokaji gyülekezet jelenlegi lelkészét ebben a gyülekezetben keresztelték, itt konfirmált és 1993 decemberétől 2005 augusztusáig segédkántorként orgonált vasárnaponként és a hétközi alkalmakon a gyülekezetben.

Az igehirdetés közvetítése az alábbi linken található, Lőrincz Csaba keresztelési igehirdetése 22:30-tól, Gerlai Pál igehirdetése a 40:00-tól látható, hallható.