Elkészült a sátoraljaújhelyi evangélikus templom kiszolgáló helyiségeinek felújítása

2021. december 3-án zárult a még 2019-ben kapott támogatásból megújuló templombelső felújítása.

A német Gustav Adolf Werk és az olaszországi valdensek támogatásából lett kialakítva egy többfunkciós közösségi tér, azaz „chatszoba”. A támogatásból a vizesblokkok (mosdó, zuhanyzó) is megújultak, illetve egy teakonyha is kialakításra került.

A gyülekezet hálásan köszöni, hogy a pályázat lebonyolításában sok segítséget nyújtott Domokos Ildikó, aki a Magyarországi Evangélikus Egyház Ökumenikus és Külügyi Osztályán külügyi referens.

Az alábbi képeken látható, hogy milyen évtizedes romos állapotokat tudtunk megszűntetni.