Köszönetnyilvánítás

Köszönetnyilvánítások

2020. december 25.

Hálásan köszönjük a folyamatosan érkező támogatásokat, adományokat, egyházfenntartói járulékokat. A támogatások részben a Tokaj és környéke Evangélikus Egyházközség fenntartását, valamint a gyülekezet által végzett szeretetszolgálatot támogatják.

Az Igazgyöngy Alapítványt támogattuk két ízben nagyobb adománycsomaggal, illetve két rászoruló családot támogattunk összesen három karácsonyi szeretetcsomaggal. Az ottani Ökumenikus Szeretetszolgálattal a gyülekezet lelkésze megállapodott, hogy 2021-ben nem csak alkalomszerűen, hanem szervezetten, összefogással, rendszeres programokkal fogjuk támogatni a rászorulókat.

Az egyházközség számlaszámára átutalással érkezett adományok 2020. őszi-téli időszakában:

Mamrus Istvánné 10000 Ft
Mamrus István 5000 Ft
Lencsés Tünde 10000 Ft
Lencsés Imréné 10000 Ft
Arnóczki Ferencné 5000 Ft
Simkó Attiláné 5000 Ft
Mamrus Istvánné 5000 Ft
Burány Gábor 20000 Ft
G. Á. 40000 Ft

Köszönjük a személyesen befizetett adományokat és egyházfenntartói járulékokat is, amelyek a gyülekezeteinkbe a vírus-helyzet ellenére rendszeresen érkeztek az elmúlt időszakban.

A jóságos tekintetű ember áldott lesz, mert ad kenyeréből a nincstelennek. Példabeszédek 22,9

2020. 08. 31.

Átutalással érkező adományok a tavaszi-nyári időszakban

Dávid Tamás Zoltán 3000 Ft
Hegedűs család 40000 Ft

Hálásan köszönjük!

Mindenki úgy adjon, ahogyan előre eldöntötte szívében, ne kedvetlenül vagy kényszerűségből, mert „a jókedvű adakozót szereti Isten”.
2 Korintus 9,7

2020. március 30.

Az abaújszántói evangélikus templomtorony tetőzetének lemezborítása a február 12-i szélviharban megsérült, kb 13-15 nm-en levált,
ez a híradásokba is bekerült, ezután többen adakoztak.

Az Evangélikus Egyházközség számlaszámára érkezett adományok:

Pethő Judit 10000 Ft adomány
Kalmár Zoltán 10000 Ft adomány
Letenyei László 50000 Ft adomány

Köszönjük az elszármazott abaújszántóiak adományát:

Tóthné Mercz Erzsébet (Bőcs) 10000 Ft adomány
Mercz Gyula és neje (Miskolc) 10000 Ft adomány
Verbáné Mercz Erzsébet (Kazincbarcika) 5000 Ft adomány

Hálásan köszönjük a felajánlásokat!

2020. március 9.

Köszönjük Abaújszántó lakosainak, hogy a helyi takarékpénztárban ideiglenesen létrehozott számlára több, mint 85.000 Ft adományt adtak össze a megrongálódott torony helyreállítására.

Isten áldja meg az adakozókat és az adomány helyes felhasználását.

Gerlai Pál evangélikus lelkész

Az abaújszántói evangélikus templom tornyának 1913-as látványterve